Naudinga informacija apie laikrodžius
Egzistuoja labai mažai daiktų, kurie galėtų papasakoti apie jų savininką daugiau nei laikrodis. Jų stilius, išorinė išvaizda leidžia kitiems pažvelgti į vyro sielą, neužduodant jam nė vieno klausimo. Todėl laikrodžio pirkimas – labai asmeniškas ir svarbus reikalas.
Žinoma, yra vyrų, kuriems užtenka žinoti kuri valanda ir juos tenkina pigūs ir patogūs variantai. Bet likusiems laikrodis turi daug svarbesnę paskirtį (o kai kuriems išrinktiesiems, kurie nenori nieko kito, išskyrus Rolex, laikrodis gali tapti netgi investicine galimybe).
Daugeliui iš mūsų žinomos pagrindinės laikrodžio savybės (jie mums pasako laiką, būna kvarciniai arba dirba nuo elementų ir t.t). Daug gilesnis supratimas suteiks Jums galimybę pajusti skirtumą tarp laikrodžių.
Ar pateisinamas Rolex pirkimas ir kodėl jis taip brangiai kainuoja?
Yra keli atsakymai į šį klausimą. Kodėl kai kurie žmonės automatiškai atsako ne? Todėl, kad Rolex kompanija dirbtinai sukelia kainas, limituodama laikrodžių pasiūlą rinkoje. Pavyzdžiui, firmos Daytona laikrodžiai įžymūs tuo, jog jų praktiškai neįmanoma surasti. Ši strategija panaši į De Birs strategiją – didžiausio deimantų tiekėjo pasaulyje, kuris specialiai apriboja deimantų tiekimą į rinką, kad palaikytų aukštas kainas (nesvarbu, kad nesuskaičiuojama galybė deimantų saugoma kompanijos seifuose).
Kompanija Rolex, taip pat diktatoriškai kontroliuoja dilerių tinklą, kad būtų garantuoti, jog visi laikrodžiai parduodami pagal griežtai nustatytas kainas. Bet kuris dileris, pardavęs Rolex su nuolaida, gali netekti licenzijos. Kadangi įsigyti naują Rolex su nuolaida praktiškai neįmanoma, Jūs permokate už vardą (aukšto lygio marketingo politikos dėka, kuria vadovaujasi Rolex tarnautojai) ir nebūtinai už aukštą kokybę (nors ji ir aukšta). Todėl daugelis laikrodžių ekspertų sako, kad Jūs galite įsigyti ir kitos firmos aukštos kokybės laikrodį už panašią kainą.
Iš kitos pusės daugelis mano, kad Rolex dėl aukštos kokybės yra vertas tos kainos. Dirbtinai išpūstos kainos taip pat padeda Rolex išlaikyti tam tikrame lygyje jų iškeltą kartelę. Kompanijos padėtis ir prestižas gali tam tikrų žmonių akyse pateisinti pernelyg dideles kainas. Rolex – tai greičiau investicijos rūšis ir aukšto statuso simbolis, negu paprastas laikrodis. Jeigu Jūs norite įsigyti laikrodį, turintį tikrus kokybės privalumus, nėra geriau už Piaget arba Jaeger
Ką reiškia “chronometras” ir “chronografas”
Chronometras – laikrodžio ypatybės žymėjimas, kuris turi patį aukščiausią tikslumą. Tai liečia tik automatinius ir mechaninius laikrodžius, bet ne kvarcinius. Laikrodžiai, turintys chronometro sertifikatą, praėjo įvairiausius testus, nustatytus specialios organizacijos – Šveicarijos chronometrų kontrolės.
Mechaniniai chronometrai artimi tobulybei, laikas, kurį jie rodo praktiškai visada absoliučiai tikslus (skirtingai nuo automatinių laikrodžių ir laikrodžių su automatiniu prisukimu). Todėl kainuoja brangiau, nei kiti laikrodžiai. Testai su šiais laikrodžiais atliekami 15 dienų bėgyje, įskaitant testus atliekamus skirtingos temperatūros režimuose, padėtyse ir netgi po vandeniu.
Chronografas dažnai painiojamas su chronometru, nors jie absoliučiai skirtingi. Chronografas – laikrodis, turintis laiko atskaitos funkciją – sekundėmis, minutėmis, valandomis. Tai leidžia savininkui apskaičiuoti laiko trukmę, viso ko tik jis pageidaus (kiek laiko vienas ar kitas veiksmas jam užtruks).
Kaip aš galėčiau nustatyti, jog mano laikrodis kokybiškas?
lasikinis gerų laikrodžių nustatymo būdas dažniausiai nustatomas mechaniniais laikrodžiais, jie laikomi geresniais, todėl, kad juos gaminant panaudojamas visas laikrodžių gamybos meistriškumas ir menas. Bet dažniausiai mechaniniai laikrodžiai būna netikslūs (jie reikalauja rankinio nustatymo). Kvarciniai laikrodžiai (mažiau sudėtingas ir paprastesnis mechanizmas, kuris naudoja galvaninio elemento siunčiamus elektros signalus į kvarcinį kristalą dėl laiko tikslumo) tikslesni, nei mechaniniai laikrodžiai, bet parduodami už palyginti mažesnę kainą.
Jeigu Jūs esate mechaninių laikrodžių gerbėjas, tai žinote, jog dauguma mechaninių laikrodžių gaminamų šiuo metu turi automatinį prisukimą, t.y. jie prisukami, kai jų savininkas atlieka judesius.
Nesigilinant į technines smulkmenas, rekomenduotume jums Šveicarijos gamintojų laikrodžius. Jie gamina pačius geriausius laikrodžius pasaulyje. Šiuo metu vykstant pramonės konsolidacijai, daugeliui gerai žinomų firmų prekinius ženklus valdo mažos kompanijų grupės. T.y. Jūs galite įsigyti tą patį kokybės lygį kaip ir brangių laikrodžių, nusipirkę pigesnį, tos pačios kompanijos pagamintą laikrodį.
Pavyzdžiui, Jūs negalite sau leisti Movado, bet galite sau leisti įsigyti mažiau brangų Esquire prekinio ženklo laikrodį (jie gaminami toje pačioje firmoje, tik Movado – labiau prestižinis ženklas ir kainuoja todėl brangiau). Teisybę pasakius, Esquire kainuojantis 250 EUR tokios pat kokybės, kaip ir laikrodžiai kainuojantys nuo 1000 EUR, gaminami toje pačioje firmoje. Taip pat Jūs galite įsigyti Tissot (Swach Group prekinis ženklas) už ženkliai mažesnę kainą nei Omega (ta pati firma) neprarandant kokybės lygio.
Kaip prižiūrėti savo laikrodį?
Geram laikrodžiui reikalinga ir gera priežiūra. Dažnai žmonės mano, jog jei už laikrodį užmokėjo tūkstantį eurų ir daugiau, tai jis pasirūpins pats savimi. Tai tas pats, kas nusipirkti “Porche“ ir niekada nekeisti tepalo, vien todėl, kad Jūs išleidote jam 150 tūkstančių eurų.
Dažniausiai klystama manant, kad jie yra atsparūs vandeniui. Kaip ir povandeniniai laivai! Ne. Jie paprasčiausiai apsaugoti nuo vandens patekimo! Kiekvienam laikrodžio modeliui yra nustatyta, kokią vandens apkrovą jis gali atlaikyti. Pavyzdžiui, iki 100 ar 1000 metrų gylio. Žinant, kad žmogus daugiau kaip 100 metrų gylyje be papildomos aprangos negalėtų išbūti ir, kad didelis gylis – paprasčiausiai statuso simbolis, o ne naudingumas. Jeigu Jūsų laikrodyje nėra vandens gylio atžymos, nedėvėkite jo baseine ar duše.
Paprasčiausiai, jei Jūs nesate profesionalus plaukikas, nesegėkite laikrodžio baseine ar jūroje. Šiame vandenyje yra daug chloro kalkių ar druskos, negu Jūs norėtumėte savo brangiam laikrodžiui. Naudos nuo to nebus!
Koks laikrodis apsaugotas nuo įbrėžimų?
Kristalinis padengimas pritaikytas apsaugoti nuo įbrėžimų. Yra trys aukštos kokybės padengimo tipai kurie naudojami laikrodžių gamyboje: akrilinis, mineralinis, safyrinis.
Akrilinis – nebrangus plastikas, kuris neapsaugo nuo įbrėžimų, bet lengvai juos galima nupoliruoti.
Mineralinis – stiklas, kuris susideda iš kelių sudedamųjų dalių, kurių dėka atsiranda pasipriešinimas įbrėžimams (septynis kartus tvirtesnis nei akrilas). Dažniausiai naudojamas brangesnių laikrodžių gamyboje.
Safyrinis – brangių laikrodžių padengimas. Tris kartus stipresnis padengimas nei mineralinis stiklas. Jis pagamintas iš labai patvarios sintetinės medžiagos, kuri apsaugoja laikrodį nuo įbrėžimų (bet ne visiškai!).
Kristalinis padengimas pritaikytas apsaugoti nuo įbrėžimų. Yra trys aukštos kokybės padengimo tipai kurie naudojami laikrodžių gamyboje: akrilinis, mineralinis, safyrinis.
Akrilinis – nebrangus plastikas, kuris neapsaugo nuo įbrėžimų, bet lengvai juos galima nupoliruoti.
Mineralinis – stiklas, kuris susideda iš kelių sudedamųjų dalių, kurių dėka atsiranda pasipriešinimas įbrėžimams (septynis kartus tvirtesnis nei akrilas). Dažniausiai naudojamas brangesnių laikrodžių gamyboje.
Safyrinis – brangių laikrodžių padengimas. Tris kartus stipresnis padengimas nei mineralinis stiklas. Jis pagamintas iš labai patvarios sintetinės medžiagos, kuri apsaugoja laikrodį nuo įbrėžimų (bet ne visiškai!).
Kaip nustatyti šveicariško laikrodžio tikrumą?
Šveicarijoje yra keletas organizacijų, kurios tikrina gaminamų laikrodžių kokybę.
Jei jūsų laikrodis paženklintas bent vienu iš šių ženklų “Swiss”, “Swiss Made”, “Swiss Quartz”, “Suisse”, “Produit Suisse” arba “Fabrique en Suisse” tai reiškia, kad gaminys atitinka standartus, priimtus Šveicarijoje.
Jei ant Jūsų laikrodžio parašyta “Swiss Movement” tai reiškia, kad laikrodžio mechanizmas šveicariškas, o korpusas – ne.
Jei korpusas pagamintas Šveicarijoje, o mechanizmas ne, jūsų laikrodyje bus parašyta “Swiss Case”.
Jei laikrodžio skalėje yra raidė T – tai reikštų, kad skaičiai ir rodyklės padengti tričio sluoksniu ir tamsoje šviečia.
Jeigu laikrodžio skalėje yra raidė O – tai reiškia, kad skaičiai pagaminti iš aukso
Kiti patarimai:
- plaukite savo laikrodį šiltame muiluotame vandenyje (jei jis turi hidroizoliacinį paženklinimą).
- naudokite dantų valymo šepetėlį apyrankės valymui.
- kas ketvirtus – penktus metus nuneškite jį į servisą. Kaip ir kiekvienam tiksliam įrengimui, jam reikalingas sureguliavimas, kad veiktų tiksliai.
- saugokite švelniame audinyje, kad apsaugotumėte nuo suraižymo.
- vengti aukštos temperatūros arba staigių temperatūros pokyčių, kad išvengtumėte kondensato susidarymo.
- nepriklausomai nuo to, kiek laikrodis apsaugotas nuo sutrenkimo, nemėtykite jo, kad tai patikrintumėte.
Ženklinimas “smūgiams atsparus” suteikiamas laikrodžiui, kuris išlieka nepažeistas numetus jį iš 90cm aukščio ant medinio paviršiaus!